Polecamy zabawy, które pokocha twoje dziecko!

Żłobek to miejsce, gdzie dzieci bawią się ze sobą lub z pomocą pań. Zabawa z rodzicem jest innym doświadczeniem, którego nie może zabraknąć.

Trzylatki spędzające kilka godzin dziennie w żłobku poznają bardzo wiele zabaw. Może się wydawać, że po powrocie do domu będą miały dość i chętnie zajmą się czymś innym, ale… wiadomo, że tak nie jest. Maluchy potrafią bawić się cały dzień. Prywatny żłobek w Rzeszowie przedstawia kilka pomysłów na zabawy, które wykorzystasz w domu – po południu lub w weekend.

Strzałki – znajdźmy skarb – prywatny żłobek Rzeszów poleca 

Ryza kolorowego papieru to przyjaciel każdego rodzica. Weź kilka kartek i powycinaj z nich strzałki różnej wielkości – małe, duże, malutkie, okrąglutkie, kanciaste, szpiczaste, falowane, „kolczaste”… Następnie wybierzcie skarb, którego będziecie szukać. Teraz wcielcie się w prawdziwych poszukiwaczy – oprawa „fabularna” jest ważna. Najpierw ty ukryj skarb i poukładaj strzałki tak, by trzeba było po nich wędrować, szukać ich i dotrzeć do skarbu. Początkowo odległości między strzałkami nie mogą być duże. Stopniowo możesz je zwiększać. Dziecko może mieć problem z układaniem strzałek i oczywiście ich szlak nie będzie skomplikowany. Jeśli jest taka możliwość, ktoś inny może ukrywać skarb, byście oboje mieli trochę frajdy. Dzięki tej zabawie zobaczysz jaką orientację ma twoje dziecko. Wszelkie zabawy „fabularyzowane” stają się dla osób w tym wieku coraz bardziej interesujące i stymulują wyobraźnie. Prywatny żłobek Rzeszów szczególnie je poleca.

Żłobek w Rzeszowie zaprasza na przyjęcie!

Zabawa w organizowanie przyjęcia może stać się np. prawdziwym przygotowaniem jeśli zbliżają się urodziny mamy, cioci czy dziadka. Jeśli nie macie plastikowych czy papierowych talerzyków, na potrzeby zabawy można je po prostu wyciąć z kolorowych kartek. Układanie sztućców, serwetek, dobieranie kwiatków, muzyki, tworzenie łańcucha z serduszek to świetna i bardzo urozmaicona zabawa. Pamiętaj, że z pewnością masz lepszy gust, ale staraj się akceptować szalone pomysły dziecka. Tworzenie powitalnej girlandy z jakimś napisem pozwoli poznać nową literę. Jeśli „przyjęcie” organizujecie z jakiejś okazji, warto powiedzieć dziecku, że w ten sposób sprawiamy komuś przyjemność i jest to rzecz dobra. Jeśli to tylko zabawa, możecie kontynuować ją po tym, gdy już wszystko przygotujecie: zjedzenie plastikowym nożem i widelcem pokrojonego w plastry banana może być naprawdę świetną zabawą.

Dom i prywatny żłobek Rzeszów to miejsca najlepszej zabawy

Żłobek to miejsce, gdzie dzieci bawią się ze sobą lub z pomocą pań. Zabawa z rodzicem jest innym doświadczeniem, którego nie może zabraknąć. Dobrodziejstw jest tak dużo, że mogłyby zająć kolejny artykuł. Spróbujmy więc znaleźć zabawę, która podoba się też nam i chętnie będziemy spędzać na niej czas z dziećmi. Prywatny żłobek Rzeszów zachęca rodziców do wspólnego, kreatywnego spędzanie czasu z maluchami.