Nauka angielskiego dzieci w wieku żłobkowym — czy ma sens?

Zastanawiasz się czy żłobek anglojęzyczny to miejsce dla Twojego dziecka? Przekonaj się dlaczego warto rozwijać w dziecku dwa języki.

Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku najlepszą przyszłość. W tym celu wysyła je do najlepszego żłobka, przedszkola, wybiera odpowiednią szkołę, a później pomaga przy wyborze kierunku na studia, tak by zapewniły pracę. Wiadomo również, że obok języka ojczystego, angielki jest drugim podstawowym językiem, jaki powinien znać młody człowiek. To już konieczność, aby biegle posługiwać się językiem obcym, niestety nie jest to takie proste. Nauka angielskiego w szkole wygląda różnie. Wiele zależy od nauczyciela oraz jego podejścia. Większość dzieci przejawia strach przed mówieniem, zna jakieś anglojęzyczne słowa, ale są one dla niego tak odległe, że nie chce się nimi posługiwać. Sporym problemem jest budowanie zdań poprawnych gramatycznie. Można temu wszystkiemu zapobiec, wybierając żłobek anglojęzyczny Rzeszów dla swojej pociechy, dając jej szansę na szybszy rozwój.

Czy żłobek anglojęzyczny w Rzeszowie to odpowiednie miejsce dla małego dziecka?


Większość rodziców pewnie zastanawia się, czy nauka angielskiego w żłobku to nie strata czasu i pieniędzy. No cóż, jak dotąd żadne książki nie dają jednoznacznej odpowiedzi, w jakim wieku rozpocząć przygodę z językiem angielskim. Prawdą jednak jest, że to właśnie dzieci uczą się najszybciej i najchętniej. Dzieje się tak, ponieważ nauka przez zabawę jest dla nich czymś naturalnym, miłym, od czego nie chcą się oderwać. Z perspektywy dziecka angielki musi łączyć się z przyjemnymi rzeczami. Nie da się zmusić do uczestniczenia w zajęciach, zabawach. Takie przymuszanie może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.

Etapy nauki w żłobku anglojęzycznym w Rzeszowie


Na początku nauki języka obcego dziecko milczy, tak samo, jak podczas nauki języka ojczystego. Wszystko jest dla niego obce, dlatego słucha i obserwuje wszystkich dookoła, przyswajając już sobie pewne rzeczy, słowa, o których my nie wiemy. Na tym etapie malec rozpoczyna porozumiewanie się z nami, bez użycia słów, np. poprzez komunikację niewerbalną. Tutaj najważniejsze jest, aby mówić proste słowa i krótkie zdania w języku angielskim, tak by dziecko miało możliwość się z nimi osłuchać.

Kolejnym etapem jest rozpoczęcie wypowiadania słów, pojedynczych fraz, zdań. Są to na początku te słyszane najczęściej podczas nauki języka obcego. Mogą to być słowa piosenki, wierszyka lub nazwy przedmiotów, które dziecko wcześniej wielokrotnie słyszało. Ważne, aby naukę angielskiego pozostawić profesjonalistom, ponieważ bardzo istotne jest, aby osoba taka nie popełniała błędów w wymowie oraz gramatyce, bo jak widać, maluch wszystko to rozumie i powtarza. Żłobek anglojęzyczny Rzeszów zapewnia taką kadrę, która będzie pomocą, a nie przeszkodą podczas nauki.

Ostatnim etapem jest budowanie samodzielnie zdań. Na początku prostych z czasem coraz trudniejszych. Dziecko rozpoczyna wówczas wykorzystywanie poznanych wcześniej słów i zwrotów do samodzielnego komunikowania się z otoczeniem. Dobre przeprowadzenie dziecka przez wszystkie wymienione etapy gwarantuje, że dziecko w płynny i nieskrępowany sposób będzie tworzyło zdania w języku obcym, chętnie ich używając w rozmowach z innymi.

Każde dziecko uczy się w swoim tempie

Należy jednak pamiętać, że nie ma granic wiekowych, odnośnie do powyższych etapów. Każde dziecko uczy się w swoim tempie i nie wolno tego lekceważyć. Żłobek anglojęzyczny Rzeszów wspiera swoich podopiecznych w płynnym przechodzeniu między etapami i pomaga na każdym kroku, dostosowując naukę do indywidualnych potrzeb.