Żłobek dwujęzyczny w Rzeszowie – gdy nie ma na co czekać

Ptasie Radio to żłobek dwujęzyczny w Rzeszowie - dlaczego warto zapisać dziecko właśnie do tej placówki?

Mówią, że angielski to już nie jest język obcy, a jego znajomość to dzisiaj obowiązek. Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku z przyjemnością poznać tajniki współczesnej łaciny, żłobek dwujęzyczny Rzeszów ma dla Ciebie świetną ofertę.

Im wcześniej zaczniemy, tym lepiej

Naukę języka angielskiego dobrze zacząć jak najwcześniej, zwłaszcza jeśli chcemy, by był on drugim językiem dziecka. Już na etapie żłobka młody człowiek pozna szeroką gamę sformułowań i słówek, które sprawią, że znacznie wyprzedzi rówieśników w czasie nauki szkolnej. Pozwoli to poświęcić wtedy czas na zdobywanie bardziej zaawansowanych umiejętności językowych.

Czego się Jaś nie nauczy…

Obcy język to nie tylko znajomość słówek i gramatyki. Dobrze wiemy, z jakim trudem przychodzi nauczenie się wymawiania pewnych głosek, których nie ma w naszym rodzimym języku. Angielski to i tak bułka z masłem w porównaniu z francuskim czy językami wschodu, których głosek czasami nawet nie wychwytuje nasze ucho. Wczesna nauka języka pozwala łatwo i niejako naturalnie nauczyć się słyszenia i wypowiadania głosek. Dziecko często słysząc język angielski, zdobywa umiejętność artykulacji angielskich „th” czy „r”, podobnie jak wszystkich głosek zawartych w naszym swojskim „Brzęczyszczykiewicz”. W żłobku dwujęzycznym w Rzeszowie, z oczywistych względów, dzieci uczą się języka ze słuchu.

Nauka przez zabawę w żłobku dwujęzycznym w Rzeszowie

Dzieci w wieku żłobkowym nie znają jeszcze pojęcia regularnej nauki – żadne z nich nie siedzi przy biurku, by wielokrotnie powtarzać i przepisywać zdania. W tym wieku najmłodsi uczą się mimochodem – przez kontakt z czymś. Sposobem na to, by najmłodsi zdobyli pewne umiejętności językowe i oswoili się z językiem obcym, jest zabawa oraz mówienie i na te właśnie metody „mimowolnej” nauki kładziemy nacisk w żłobku dwujęzycznym Rzeszów.

Początki bywają trudne

Niektórzy z Was z pewnością mają doświadczenie nauki nowego języka od zera w wieku nastoletnim lub dorosłym. Pierwsze lekcje są wówczas bardzo trudne, ponieważ system językowy, brzmienie, akcent, końcówki i w sumie wszystko jest dla nas zupełnie obce. Dodatkowo nic się z niczym nie kojarzy. Dopiero po jakimś czasie oswajamy się i problem znika. Dzięki stykaniu się z językiem angielskim od najmłodszych lat, sprawiamy że dziecko nie będzie miało tego problemu „przejścia”, gdy za jakiś czas zabierze się do regularnej nauki języka w szkole. Dzięki żłobkowi dwujęzycznemu Rzeszów możesz być spokojny.

Ty też na tym skorzystasz – żłobek dwujęzyczny Rzeszów radzi

Dziecko, które w żłobku dwujęzycznym Rzeszów będzie poznawać słówka w języku angielskim, chętnie podzieli się nimi z tobą. Jeśli czujesz się na siłach, możesz rozmawiać z dzieckiem przy użyciu prostych zdań, które z czasem będą przybierać bardziej skomplikowane formy. Dzięki temu dziecko przyswoi sobie nowe wiadomości, utrwali to, co już wie, a do tego także Ty będziesz miał okazję, by trochę porozmawiać po angielsku.

Świat jest dwujęzyczny – nasz żłobek też!

Niewiele osób wie, że niemal 2/3 ludzi na ziemi posługuje się co najmniej dwoma językami. To bardzo dużo! W wielu krajach istnieje kilka języków urzędowych, także rodziny coraz częściej są mieszane, a emigracja staje się powszechniejsza. Szczególnie ciekawym zjawiskiem jest płynna znajomość kilku języków u mieszkańców obszarów ze styku kultur. Każdy, kto odwiedził kiedyś kraje arabskie lub Izrael wie, że mieszkająca tam ludność z niesamowitą łatwością przyswaja sobie nowe języki. Na straganie w Egipcie powita Cię handlarz, który w języku polskim zachęci do kupna sukienki i zapyta co słychać u Wałęsy, a Rosjanina po rosyjsku zapewni, że ceni twórczość Dostojewskiego. To niezwykłe dla Europejczyków, którzy nowych języków uczą się latami w szkołach. Nie ulega wątpliwości, że dwujęzyczność nie jest cechą wyjątkową, ale raczej normą lub koniecznością. Dwujęzyczny żłobek Rzeszów pozwoli twojemu maluchowi już od najmłodszych lat zdobywać wiedzę, która zaowocuje w przyszłości.