Sprawdź, co Twój maluch robi w żłobku „Ptasie Radio Rzeszów”

Co takiego maluchy robią przez 8 godzin dziennie w żłobku "Ptasie Radiu Rzeszów"? Prowadzą bardzo ciekawe życie!

Co takiego maluchy robią przez 8 godzin dziennie w żłobku „Ptasie Radiu Rzeszów”? Prowadzą bardzo ciekawe życie naukowe, artystyczne i towarzyskie!

Przyjemne zaskoczenie

Kiedy już minie okres adaptacji i wszystko uzyska stan względnego spokoju, rodzice żłobkowych dzieci najczęściej przeżywają przyjemne zaskoczenie: dziecko uczy się nowych słów, potrafi założyć buty, kurtkę, wie jak posługiwać się łyżką… To dlatego, że żłobek jest dla dziecka szalenie stymulującym miejscem.

Żłobkowe przyjaźnie w Ptasim Radiu Rzeszów

Jedne maluchy boją się kontaktu z innymi dziećmi, drugie traktują go jako zupełnie normalny element życia. W Ptasim Radiu Rzeszów staramy się zachęcać dzieci do wspólnej zabawy i tworzenia relacji. Żłobkowe przyjaźnie są źródłem satysfakcji dla wszystkich zainteresowanych: dzieci, pań i rodziców. Staramy się, by proces zapoznawania się i budowania więzi między dziećmi przebywał naturalnie, ponieważ wiemy, że maluchom niewiele trzeba by razem dobrze się bawić. Gdy to sprawia problem, podpowiadamy i podprowadzamy. Jednocześnie uczymy zasad wzajemnego szacunku, zrozumienia siebie i innych oraz dochodzenia do zgody czy kompromisów. Wszystko to prowadzi pośrednio także przez poznanie i zapanowanie nad własnymi emocjami. Życie w grupie wygląda inaczej niż życie w rodzinie. Człowiek przez całe czas spotyka się z oboma systemami. Nauka funkcjonowania w grupie zostaw nam.

Angielskie audycje w Ptasim Radiu Rzeszów

Wczesna nauka języka angielskiego to sposób na to, by dziecko szybko opanowało podstawy i nie miało problemu na późniejszych etapach edukacji. Nasze „ciocie” wiedzą jak pobudzić dzieciaki do zdobywania kolejnych umiejętności językowych. Zabawy, kolory, piosenki, wierszyki… to niezawodna oręż nauczycielek języka angielskiego prowadzących zajęcia w Ptasim Radiu Rzeszów. Dzieci niepostrzeżenie uczą się słówek, sformułowań i całych zdań. Będziecie dumni ze swojego malucha!

Mały krok dla dorosłego, wielki dla malucha

Staramy się, by maluchy poznawały świat. Z tego powodu przygotowujemy dla nich proste eksperymenty, które pozwalają im poznać pewne zjawiska i rozbudzają ciekawość świata. Odpowiadamy na pytanie „Dlaczego?” zanim jeszcze zostanie zadane! Dlaczego łyżeczka w szklance wody wygląda jak złamana? Jak sprawić, by balon „przykleił się” do sufitu? Jaki kolor powstanie, gdy zmieszamy czerwony, żółty i czarny? Te i wiele innych zagadek stanowią treść naszych wspólnych zajęć.

Wszystkie zmysły na świeżym powietrzu

Jeśli tylko jest to możliwe, staramy się, by dzieci wychodziły na świeże powietrze i tam spędząły czas ze sobą i z nami. Jest to nie tylko ważne dla budowania ich odporności, ale też wpływa na ich rozwój ruchowy, pomaga budować relacje w nowych warunkach, pobudza rozwój umysłowy i artystyczny, stymuluje zmysły. Ogród jest pełen zapachów, kolorów, faktur i dźwięków (wiemy, że także smaków, ale tego unikamy). Czujnie obserwujemy maluszki podczas każdego spaceru i zabawy.

Ptasie Radio Rzeszów kocha dzieci!

Ptasie Radio Rzeszów stara się rozwijać zdolności maluchów na wszelkie możliwe sposoby. W tym wieku dziecko uczy się i zdobywa umiejętności niejako mimochodem, często przez niewinne zabawy. Nasze zajęcia muszą być dla dzieci interesujące i rozwijające.  Staramy się dopasować ich gamę do zainteresowań dzieciaków i charakteru całej grupy. Dzieci same inspirują wychowawczynie. Gdy ciekawość świata twojego malca połączy się z kwalifikacjami i kreatywnością „cioci”, dobra zabawa murowana.